9. הזדמנות לעזור

בדר"כ כשאני יוצא לטייל בעולם, אני עושה את זה רק בשביל עצמי, בשביל סל הדברים החיוביים שאני מקבל שאני מטייל.

אבל הפעם הגעתי למסכנה שלטיול גדול כזה יש יכולת השפעה שיוצאת מעבר לתחומי העצמי והחלטתי להקדיש את הטיול לעמותת נירים שלוקחת נערים ונערות משכונות מצוקה ובעזרת שיטה ייחודית הנקראת "Wilderness Therapy" (טיפול בעזרת שטח), עוזרת להם לבנות בטחון עצמי ומספקת דרכי התמודדות שמשנים את נתיב חייהם של הילדים מעתיד שחור של סמים ופשע לעתיד של עזרה הדדית, השכלה והתאמה חברתית ובכך יוצרת סיפור חיים חדש למשפחות שלמות.

אני רוצה להודות לכל מי שתרם לעמותה ובייחוד לחברת "שורש", שלמרות שכבר תורמת רבות לאוכלוסייה של טירת הכרמל, שם נמצאת חנות המפעל, הסכימה לתרום גם לעמותת נירים.

הנערים בעמותה פונים לדרך של פשע בגלל נסיבות חייהם ובגלל שאף אחד לא נתן להם אפשרות יציאה וזה בדיוק מה שעושים בעמותת נירים. לכן כל תרומה, קטנה או גדולה, יכולה לשנות חייהם של ילד ולפעמים של משפחה שלמה.

גיל אפרת | לעזור לעמותת נירים

 

מי שמעונין ללמוד יותר על העמותה ולתרום, יכול ללחוץ כאן.

אני יודע שלא כל אחד יכול לתרום מכיסו, אבל שיתוף והעברת הנושא מפה לאוזן יכולים להיות לתרומה הגדולה ביותר כשהסיפור בסוף מגיע לאוזניים (במקרה הזה לעיניים) הנכונות.

אז אנא הפיצו את המידע, בין אם זה שיתוף הבלוג או ישירות על עמותת נירים.

תודה!

אני כותב מהכפר הבלוק (Havelock), מחר אני צריך להיכנס לקטע הררי וחשוף של 9 – 10 ימים, ללא אפשרות של קניית אספקה, מה שהופך את התרמיל לכבד ביותר שסחבתי עד עכשיו.

למרות שקיץ עכשיו. אני עדיין חייב להישאר ערני למזג האוויר במקטע הזה בגלל שהוא נתון לשינויי מזג אויר מהירים ושלג יכול לרדת בו בכל תקופת השנה.

גיל אפרת | טה אררואה

גיל אפרת | טה אררואה
הבלוק, מבט מלמעלה

למרות שהקטע נחשב מסוכן ומרוחק, יש בי רצון גדול לצאת וללכת אותו, אבל רגע לפני, היה לי חשוב לשתף ולספר על המטרה העיקרית שבשבילה פתחתי את הבלוג על חציית ניו זילנד ברגל.

אספר איך היה כשאצא חזרה לצויליזציה.