2. שולחים אספקה של חודש לאמצע איסלנד

"אנחנו לא עושים דברים כאלו יותר", האיסלנדית בקבלה אמרה.
בגדול ידענו שיש סיכוי שהם לא יסכימו אבל רצינו לקוות שכן, אולי בשבילנו.

Reykjavik Excursion
היא חברת נסיעות שלוקחת מטיילים גם למקומות הפנימיים והמרוחקים של דרום-מרכז איסלנד. בעבר הם גם היו עושים משלוחים של אוכל למטיילים המעטים שבוחרים לחצות את איסלנד.

ידענו שהם הפסיקו עם זה אבל קיווינו שאולי, במקרה, במיוחד בשבילנו הם יסכימו לחרוג קצת ולהסכים לקחת איתם את האוכל והאספקה שלנו לחודש הקרוב, לצערינו הם התעקשו שהם כבר לא עושים את זה יותר.

עכשיו אנחנו בבעיה, אנחנו לא יכולים לסחוב אוכל של חודש שלם בתרמילים, חייבים למצוא דרך לשלוח אותו קדימה.

לא בזבזנו זמן כי האוטובוס לנקודת ההתחלה יוצא בשתיים וחצי ואנחנו לא רוצים לצאת למסע עם כל האוכל עלינו (30 קילו). הכנסנו את השקיות האדומות של האוכל לתרמילים והתחלנו ללכת למרכז עיר הבירה רייקיאוויק. תוך רבע שעה הגענו לתוריסט אינפורמיישן ושם שלחו אותנו לחברת נסיעות (Sterna Travels) שהסכימה, בעד 60 שקל, לקחת איתם באוטובוס את המשלוח הראשון – אספקה של 9 ימים שתפגוש אותנו אחרי 3 ימי הליכה.

המשלוח השני כבר יועד למקום צפוני יותר (אסקיה), אף חברת טיולים לא הסכימה לקחת את האספקה שלנו כל כך רחוק אז צעדנו עוד 20 דקות למשרד הדואר הפעיל היחידי בעיר (שירות הדואר באיסלנד כמעט ובוטל לחלוטין כי כמעט אף אחד כבר לא משתמש בו) ושלחנו את האספקה של שני המקטעים האחרונים לחברת טיולים שיושבת במיוואטן (Myvatn), יחסית קרוב לנקודה בה נעבור עוד שבועיים.

זהו. אפשר לצאת לדרך. אוטובוס של 3 שעות ואנחנו בנקודת ההתחלה.

מחר מתחילים ללכת.