3. 100 קמ ראשונים – התחלה עם נופים משוגעים

האמת, אין לי יותר מידי מה לכתוב על הימים הראשונים מעבר לעובדה שהם פשוט היו מלאים בנופים באמת מטורפים ומאוד מגוונים. אז אני אכתוב בקצרה ואשים מלא תמונות.

אז ככה, ידענו שבימים הראשונים של המסע נלך לאורך טרק "לנדמנלאוגר-תורסמורק" אחד הטרקים הכי המפורסמים באיסלנד.

תאכלס, אם מישהו רוצה לבוא לאיסלנד ולעשות טרק קולע, זה האזור. זה מסלול שכל הזמן מפתיע אותך לטובה עם נופים באמת משוגעים.

התחלנו את היום מהכפר סקוגר (Skojar) שבדרום המדינה. שם, ממש ליד הקפסייט, ראינו את Skogafoss, אחד המפלים המרשימים והמפורסמים של איסלנד. לא רק אנחנו חושבים ככה, גם צוות ההפקה של "משחקי הכס" ו"ויקינגים" חשבו כך וצילמו שם סצנות לסדרות האלו.

משחקי הכס
ויקינגים
אנחנו

אותו יום התחלק לשניים, עלייה לבקתת Baldvinskali ומשם הליכה על הרכס וירידה לת'ורסמורק.

הקמפ גראונד בת'ורסמורק

מת'ורסמורק התקדמנו במשך יומיים עד שהגענו ללנדמנלאוגר (Landmanalugar), הקמפסייט בו סיימנו את הטרק המפורסם והמקום ממנו רוב המטיילים דווקא מתחילים ללכת (רוב המטיילים בטרק הלכו אותו מצפון לדרום).

במתחם של לנדמנלאוגר יש מעיינות חמים ואת ה"Mountain Mall", שלושה אוטובוסים שבעזרת יצירתיות מגניבה יצרו מהם מעין מתחם שיש בו חנות ומסעדה.

בילינו שם איזה חצי יום למנוחה, התייעצנו עם הפקחים לגבי המשך הדרך שלנו (גובה הנהרות, מאיפה כדאי לנו ללכת וכו) ומשם המשכנו על F208, דרך עפר די משעממת עד למפגש עם F26, דרך נוספת שחוצה כמעט את כל איסלנד מדרום לצפון.

נקודה זו סימלה בשבילנו את הכניסה לאזור הרמות הגבוהות של איסלנד, בעצם האזור שצפוי להיות הכי מאתגר במסע שלנו. אסביר עליו בפוסט הבא.

הרגשנו שהמקטע הראשון של המסע היה מעין הכנה להמשך, סוג של אימון בו קיבלנו טעימה ראשונה מאיסלנד, קצת התנסינו עם הציוד החדש שלנו וראינו שמרחק של מינימום 25 קמ ליום הוא ריאלי בשבילנו.

כאן המסע האמיתי באמת מתחיל, עכשיו אנחנו נכנסים לעומק במדינה ולאזורים המרוחקים ביותר שלה.

עד הפוסט הבא, הנה עוד קצת תמונות:

מפת התקדמות: